Наш виноград

За 6 років виноградники ПП «Деметра-2010»  простяглися на полях  площею 1,5 гектари і налічують більше 40 сортів винограду.  Серед них є ранні (Мускат Блау, Мускат Дублянський, Соляріс, Йоханітер), середньостиглі (Цитроний Магарача, Каберне Кароль) та пізні  (Мерло).  Така кількість сортів була висаджена з метою спостереження за ростом та продуктивністю винограду,  що в подальшому дозволить відібрати найкращі види.  Серед всього різноманіття сортів слід виділити ті, які є основною сировиною для виробництва вина вищого ґатунку «Родинної виноробні Зелениці».

 

Мускат Блау

Різновид винограду родом з Швейцарії. Відноситься до універсальних сортів. Врожайність середня.  Кущі сильнорослі. Грона середнього розміру, вага яких досягає  250-300 г. Зазвичай, одна лоза дає 2-4 грона. Середня вага плоду коливається від 3,5 до 5 г. Колір насичено синій,фіолетовий, чорний з характерним для темних сортів восковим нальотом. Шкірка щільна, але їстівна, м’якоть соковита. Смак мускатний з вираженим яскравим ароматом. Сорт є морозостійкий ( витримує зниження температури до -28°С). Культура достатньо стійка до таких захворювань як мілдью та оїдіум, проте все одно необхідно проводити профілактичну обробку спец. засобами.  Через привабливий колір плодів, Мускат Блау необхідно захищати від ос та горобців.

Даний сорт використовується як для виготовлення червоних вин з характерним мускатним присмаком, так і для вживання у свіжому вигляді.

 

Мускат Дублянський

Мускат Дублянський – нащадок винограду, який здавна ріс на території Західної України (сорт був виявлений у Дублянах, недалеко від Львова), який в подальшому був вдосконалений українськими селекціонерами. Відноситься  до технічних сортів раннього дозрівання.  Врожайність середня або  нижче середньої. Одна лоза, при правильному догляді, дає 2-3 грона. Гроно дрібне, рихле, масою 150-200 г. Ягода середня, овальна, масою до 4 г. Колір  білий з янтарним (при повному дозріванні – золотистим ) відтінком. Смак плодів на початку дозрівання з нотками ананасу та мускату, при перетриманні на кущах –  мускатно-медовий, насичений.  Цукристість плодів від 18 до 26%, кислотність – 7 г/л. Дуже морозостійкий ( до -34°С).  Даний сорт стійкий до мілдью, сірої гнилі, проте вимагає регулярної обробки від оїдіуму. Не вражається осами, проте вимагає захисту від птиць.

                Мускат Дублянський використовують для виготовлення різноманітних вин – від легкого ароматного напівсухого, до насиченого десертного вина з нотками меду, персику, акації, абрикосу.

Соляріс

Соляріс – сорт винограду родом з Німеччини.  Відноситься до технічних сортів (хоча його часто вживають у свіжому вигляді) ультрараннього дозрівання. Врожайність висока. З одного куща врожай може досягати 3-5 кг на 1 метр квадратний. Гроно циліндричне, щільне, масою 300-400 г. Ягода велика, кругла, масою 4-6 г. Колір плодів  білий з жовтуватим або зеленуватим відтінком.  Смак винограду ніжно-солодкий з нотками ананасу. Цукристість плодів 22%, кислотність – 8 г/л. Добре витримує морози (до -30°С).  Даний сорт стійкий до мілдью та оїдіуму. При перезріванні плоди інколи можуть вкриватися «благородною гниллю».

З  сорту Соляріс виготовляють високоякісні білі вина з фруктовим букетом, та нотками ананасу та лісового горіху.

 

Цитроний Магарача

Цитроний Магарача – сорт родом з сонячного Криму, виведений селекцією інститутом вина та винограду Магарач. Відноситься до технічних сортів середнього дозрівання. Врожайність стабільно висока. З одного куща врожай може досягати 9 кг. Гроно конічне, циліндрично-конічне , масою  300-400 г. Ягода велика, кругла, масою 5-7 г. Колір плодів  жовтий або жовто-зелений з білим  нальотом. Шкірка щільна та тонка, м’якоть соковита. Смак гармонічний, з вираженим характерним мускатно-цитронічним присмаком. Цукристість плодів 19-23%, кислотність – 6-8 г/л. Добре витримує морози (до -25°С). Сорт стійкий до сірої  гнилі, грибкових інфекцій, має помірну стійкість до філоксери.

                З сорту Цитроний Магарача  виготовляють столові та десертні  вина.

Йоханітер

Йоханітер – складний міжвидовий гібрид німецького походження. Відноситься до технічних сортів раннього дозрівання. Врожайність висока( 1,6 кг на метр квадратний і вище). Гроно середнього розміру, циліндричне, щільне, масою 200-300 г. Ягоди дрібні, округлі, білого кольору з характерним нальотом. Шкірка тонка, м’якоть дуже соковита. Смак дуже фруктовий з нотками мандарину. Цукристість плодів 19-22%, кислотність – 9-10 г/л. Добре витримує морози (до  -26°С). Йоханітер володіє стійкістю до мілдью та оїдіуму(проте в роки несприятливої погоди, необхідно обробляти виноград двічі на рік з профілактичною метою).

Використовується для приготування білих столових та десертних вин, які володіють вираженим фруктовим смаком з пікантними нотками дині, груші, персику або мандарину.

 

Каберне Кароль

Каберне Кароль – міжвидовий гібрид німецького походження. Відноситься до технічних сортів середнього терміну дозрівання.  Врожайність дуже висока (до 13-16 кг на метр квадратний). Гроно середнього розміру та щільності, циліндрично-конічної форми, масою 150-300 г. Ягоди округлі, середнього розміру , масою 2-3 г., темно-фіолетового кольору. Шкірка товста, м’якоть соковита та злегка слизиста. Цукристість плодів 20-22%, кислотність – 8 г/л. Добре витримує морози (до  -25°С). Даний сорт стійкий до мілдью, відносно стійкий до оїдіуму та сірої гнилі.

Каберне Кароль використовують для виготовлення високоякісних столових вин з ароматом вишні та пряним смаком по типу Каберне-Совіньон.

 

Мерло

Мерло – один з найвідоміших сортів винограду  французького походження. Відноситься до технічних сортів пізнього терміну дозрівання.  Врожайність висока(5-6 кг на метр квадратний).  Гроно конусоподібне,щільне, середнього розміру, масою 120-150 г. Ягоди округлі, дрібні,масою 1-2 г., темно-синього кольору з нальотом природнього воску. М’якоть в міру водяниста, щільна, соковита. Шкірка тонка. Смак Мерло з терпкий з характерною кислинкою. Цукристість плодів 18%, кислотність – 8-9 г/л. Помірно витримує морози(до -20°С) Даний сорт має високі показники стійкості мілдью, та помірні до гнилі. Схильний до зараження оїдіумом. Практично не вражається птицями та комахами.

Мерло широко використовують для виготовлення столових та десертних вин.  Даний сорт цінять за насичений фруктовий смак та аромат.  У ньому переважають  нотки смородини, вишні, сливи, карамелі, шоколаду та легкі відтінки трав.